Verkkolaskuosoitteet

Yritys: Sein?joen kaupunki Y-tunnus: 1928736-3

Verkkolaskujen v?litt?jin? toimivat OpusCapita Solutions Oy ja OP-Pohjola

Vastaanotettavat Finvoice versiot: 1.1 ja 1.2

OpusCapita Solutions Oy:n v?litt?j?tunnus E 204503
OP-Pohjolan kautta OVT tai FI81 5419 0110 0001 00, v?litt?j?tunnus OKOYFIHH
Verkkolaskujen on noudatettava Pankkiyhdistyksen suositusten mukaisia Finvoice -verkkolaskustandardeja.

Palvelukeskus/laskutusosoiteOVT-tunnus
Konsernipalvelut*)003719287363743
Ruokapalvelut00371928736374301
Sivistyksen ja hyvinvoinnin toimiala00371928736374302
Sosiaali- ja terveystoimiala00371928736374303
Kaupunkiymp?rist?n toimiala00371928736374304
Elinvoiman ja kilpailukyvyn toimiala00371928736374305
Etel?-Pohjanmaan Pelastuslaitos -liikelaitos003719287363746
Sein?joen Ty?terveys Oy003727881581780
Vain Nordea v?litt?j?n?: NDEAFIHH
Seilab Oy 003724421264770
Vain OP-Pohjola v?litt?j?n?: OKOYFIHH
Sein?joen Kaupunginteatteri003709121538
Ki Oy Sein?joen Palvelutalot003719991481
Eelan Laajennus Oy003708787493
Etel?-Pohjanmaan Ravikatsomo Oy003701985278
Ki Oy Myllypuistokoti003720399469
Ki Oy Sein?joen Animwest003723944434
Sein?joen Linja-autoasemakiinteist? Oy003702192106
Ki Oy Itikanm?en Teollisuustalo003711068238
Ki Oy Sein?joen Ruokatalo003728456122
Rengonharjus??ti? sr003706013638
Ki Oy Sein?joen Paloasema003726697002
Sein?joen Ty?terveys Oy 003727881581

*) My?s muut laskut, jos laskutusosoitetta ei l?ydy tai pysty kohdistamaan.

Laskut s?hk?postitse tai henkil?tietoa sis?lt?v?t laskujen liitteet

Jos verkkolaskutusmahdollisuutta ei ole tai on l?hetett?v? henkil?tietoa sis?lt?v?? laskun liitetietoa, voidaan laskut l?hett?? k?ytt?en salattua s?hk?postia osoitteessa https://securemail.seinajoki.fi. ?Salatussa s?hk?postissa vastaanottajaksi m??ritell??n laskut@seinajoki.fi. L?hett?j?n s?hk?postiosoite varmistetaan ennen viestin l?hett?mist?.

Vaadittavat laskumerkinn?t

Aina mainittava seuraavat tiedot:

  • tilaajanumero
  • Tilaajan nimi
  • Tavaran/palvelun vastaanottaja
  • Tavaran/palvelun toimitusosoite
  • Hankinta-/sopimusnumero (jos k?yt?ss?)

Mik?li laskuissa ei ole yll? mainittuja tilaajatietoja tai jos lasku ei t?yt? verohallituksen antamien ohjekirjaiden 30.6.2003 Dnro 173/40/2003 sek? 20.2.2004 Dnro 357/40/2004 ”Laskua koskevat vaatimukset arvonlis?verotuksessa” kriteereit?, laskut voidaan palauttaa. Oikeat laskutustiedot takaavat laskun oikea-aikaisen maksun.

HUOMIOITAVAA jos verkkolaskun v?litys tapahtuu pankin kautta:

Finvoicen BuyerOrganisationUnitNumber tietoelementtiin pit?? tulla Sein?joen kaupungin OVT-tunnus laskun kohdistumisen takia.
Finvoicen SellerOrganisationUnitNumber tietoelementtiin pit?? tulla l?hett?j?n OVT-tunnus ja mahdollinen tarkenne, jotta Sein?joen kaupungin ohjelma tunnistaa laskun l?hett?j?n.

Sein?joen kaupungin laskutusosoitteet (paperilaskut)

Sein?joen kaupunki, Konsernipalvelut, PL 215, 60101 Sein?joki
Sein?joen kaupunki, Ruokapalvelut, PL 215, 60101 Sein?joki
Sein?joen kaupunki, Sivistyksen ja hyvinvoinnin toimala, PL 215, 60101 Sein?joki
Sein?joen kaupunki, Kaupunkiymp?rist?n toimiala, PL 215, 60101 Sein?joki
Sein?joen kaupunki, Elinvoiman ja kilpailukyvyn toimiala, PL 215, 60101 Sein?joki
Sein?joen kaupunki, Sosiaali- ja terveystoimiala, PL 229, 60101 Sein?joki

Kaupungin liikelaitokset:
Sein?joen kaupunki, Etel?-Pohjanmaan Pelastuslaitos -liikelaitos, PL 215, 60101 Sein?joki

Muut:
SeiLab Oy, PL 215, 60101 Sein?joki
Sein?joen Ty?terveys Oy, PL 215, 60101 Sein?joki
Sein?joen Kaupunginteatteri Oy, Alvar Aallonkatu 12, 60100 Sein?joki
Ki Oy Sein?joen Palvelutalot, PL 215, 60101 Sein?joki
Eelan Laajennus Oy, PL 215, 60101 Sein?joki
Etel?-Pohjanmaan ravikatsomo Oy, PL 215, 60101 Sein?joki
Ki Oy Myllypuistokoti, PL 215, 60101 Sein?joki
Ki Oy Sein?joen Animwest, PL 215, 60101 Sein?joki
Sein?joen Linja-autoasemakiinteist? Oy, PL 215, 60101 Sein?joki
Ki Oy Itikanm?en Teollisuustalo, PL 215, 60101 Sein?joki
Ki Oy Sein?joen Ruokatalo, PL 215, 60101 Sein?joki
Rengonharju-s??ti? sr, Pl 215, 60101 Sein?joki
Ki Oy Sein?joen Paloasema, PL 215, 60101 Sein?joki

Yhteys laskutusasioissa
laskut@seinajoki.fi
06-416 2132

ΑV天堂在线观看免费-无缓冲不卡无码AV在线观看